Strona główna
poniedziałek, 18 listopada 2019 r.
imieniny obchodzą: Roman, Tomasz

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Jestem Dumny, Że Jestem Polakiem 2018

Strona główna » Aktualności » Jestem Dumny, Że Jestem Polakiem 2018

wielkość tekstu:A | A | A

 Nauczycielka języka angielskiego p. Katarzyna Podsiadło, nauczycielka historii p. Katarzyna Apel oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „I’m proud to be Polish – Jestem dumny, że jestem Polakiem”. Tym sposobem włączamy się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zadaniem szkoły było wysłanie 100 kartek do 100 szkół biorących udział w akcji. W projekcie biorą udział szkoły z całej Polski, otrzymaliśmy kartki z Gdańska, Warszawy, Kętrzyna, Opola, Poznania. Jest również jedna szkoła z Litwy. Kartka ma zawierać napis „I’m proud to be Polish”, symbole związane z odzyskaniem niepodległości oraz elementy związane z miejscem zamieszkania. Na kartce znajduje się również nazwa szkoły.

W ostatnim czasie uczniowie intensywnie pracowali nad wykonaniem kartek pod czujnym okiem p. Katarzyny Łachan. Wszystkie nasze kartki zostały już wysłane, a my otrzymujemy kartki z innych szkół. Na gazetce szkolnej zrobiliśmy piękną wystawę z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości: JESTEŚMY DUMNI, ŻE JESTEŚMY POLAKAMI.

czytano: 201 razy

źródło: spryczow.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W Ryczowie znajdują się ruiny strażnicy wzniesionej prawdopodobnie przez Kazimierza Wielkiego. Twierdza ta uzupełniała lukę w systemie obronnym pomiędzy zamkami w Ogrodzieńcu, w Smoleniu i w ...

dalej
Ilość zdjęć: 14
dalej
Szkoła Podstawowa w Ryczowie