Strona główna
niedziela, 27 września 2020 r.
imieniny obchodzą: Damian, Mirabela

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Informacje dla Rodziców

Strona główna » Aktualności » Informacje dla Rodziców

wielkość tekstu:A | A | A

 

Od 12 marca we wszystkich placówkach oświatowych na dwa tygodnie zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-edukacyjne. Rodzice, którzy nie będą w stanie zapewnić opieki dzieciom, w ciągu najbliższych dwóch dni mogą skorzystać z pomocy szkoły, która w czwartek i piątek pełnić będzie funkcję opiekuńczą.

W czasie zamknięcia szkoły, prosi się aby uczniowie pozostali w domu. Nie wyjeżdżali. Nie jest to czas dodatkowych ferii. Są to działania profilaktyczne, w celu ograniczenia rozpowszechniania się koronawirusa.

  • Rodzice powinni zachęcać dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Nauczyciele przygotują dla Was dodatkowe materiałydo ćwiczeń.

  • Rodzicom przysługują zasiłki: jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.

  • Apeluje się o rygorystyczne przestrzeganie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywamy;

  • Namawia się do śledzenia na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

czytano: 202 razy

źródło: spryczow.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Ryczów położony jest w pięknej dolinie między lasami i skałami. W samej miejscowości są pozostałości ruin XIV-wiecznej strażnicy obronnej, usytuowane na skale nazwanej Grodzisko. W ...

dalej
Ilość zdjęć: 14
dalej
Szkoła Podstawowa w Ryczowie