Strona główna
czwartek, 16 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Kilka rad Peagoga szkolnego

Strona główna » Aktualności » Kilka rad Peagoga szkolnego

wielkość tekstu:A | A | A

 

Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sytuacja, w której obecnie jesteśmy jest…wymagająca. Mamy nadzieję, że Państwo i „nasze” Dzieci macie się dobrze i chronicie się przed zakażeniem koronawirusem najlepiej jak potraficie.

Każdy może jednak podjąć proste kroki, by pomóc sobie, rodzinie i najbliższym w radzeniu sobie ze stresem wywołanym pandemią.

W tym celu powinniśmy robić sobie przerwy od oglądania, czytania czy słuchania nowych informacji na temat pandemii w mediach, również społecznościowych. Ciągłe skupianie się tym problemie może nasilać niepokój.

Warto też zadbać o siebie i swoje ciało - ćwiczyć głębokie oddechy, rozciąganie lub medytację. Skupmy się na właściwym odżywianiu, odpowiedniej ilości snu, wypoczynku, nie rezygnujmy z choćby krótkich spacerów np. po lesie (unikając jednak kontaktu z innymi osobami) i oczywiście redukujmy stres. Jeśli cały czas utrzymujemy organizm w gotowości poprzez ciągłe napięcie nerwowe, stajemy się mniej odporni na skutek wyczerpania emocjonalnego. Organizm nie ma czasu się zregenerować, rozluźnić i walczyć, jeśli przyjdzie rzeczywiste zagrożenie. Dlatego też:
• Starajmy się nie myśleć bez przerwy o sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, bo to osłabi nasze siły i możliwość walki.
• Nie podtrzymujmy organizmu w stanie podwyższonej gotowości.
• Postarajmy się zrelaksować np. słuchając ulubionej muzyki, czytając zaległe lektury, oglądając ulubiony film. Zwykle narzekamy na brak czasu na relaks. Zostanie w domu jest więc idealnym momentem na chwilę dla siebie, zwłaszcza, że nigdzie się nie musisz spieszyć. Skup się więc na sobie i obniżaniu napięcia nerwowego.

 

czytano: 112 razy

źródło: spryczow.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Szkoła Podstawowa w Ryczowie powstała w 1924 roku. Przez cztery lata była to szkoła jednooddziałowa, w tym okresie dzieci kończyły tylko 4 klasy.

dalej
Ilość zdjęć: 14
dalej
Szkoła Podstawowa w Ryczowie