Strona główna
czwartek, 16 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Pomysły na kwarantannę

Strona główna » Aktualności » Pomysły na kwarantannę

wielkość tekstu:A | A | A

 

Rodzice mogą pomóc dzieciom w łagodzeniu stresu związanego z pandemią poprzez rozmowę, rzeczowe i przystępne przedstawienie faktów. Ważne jest też, by dać dzieciom i nastolatkom poczucie bezpieczeństwa, pozwolić na wyrażenie emocji, takich jak zdenerwowanie, złość, a także podzielić się z nimi własnymi sposobami na rozładowanie stresu.

Bo każde dziecko bez względu na wiek ma prawo do rzetelnej informacji. Nowa nieznana sytuacja, która w skutkach niesie zagrożenie zdrowia, a nawet życia, wiąże się często z lękami, obawami, niepokojem. Rodzice często chronią swoje dzieci, nie przekazując im prawdziwej wiedzy, co potęguje lęki dziecka. Mówmy dzieciom prawdę, kłamstwo może znacząco zachwiać w naszych dzieciach poczuciem bezpieczeństwa. Jeśli nie znamy odpowiedzi na pytania dziecka, należy o tym mówić otwarcie. A co jeśli zaś dziecko bagatelizuje problem? - Wtedy dorosły musi zadbać o jego pełne uświadomienie, mówiąc o konieczności przestrzegania zasad higieny i bezpieczeństwa oraz o konsekwencjach lekceważenia ich.

       Justyna Białkowska

czytano: 118 razy

źródło: spryczow.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Szkoła Podstawowa w Ryczowie powstała w 1924 roku. Przez cztery lata była to szkoła jednooddziałowa, w tym okresie dzieci kończyły tylko 4 klasy.

dalej
Ilość zdjęć: 14
dalej
Szkoła Podstawowa w Ryczowie