Strona główna
niedziela, 27 września 2020 r.
imieniny obchodzą: Damian, Mirabela

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Jasełka

Strona główna » Aktualności » Jasełka

wielkość tekstu:A | A | A

 Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.  W okresie świątecznym zaprezentowane zostało przedstawienie jasełkowe " ...bo jedna radość i jedno nas łączy wesele, dlatego śpiewamy Ci Jezu z ochotą i śmiele..."

O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści z klas młodszych. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni.  Całość przedstawienia pokazująca tradycyjne scenki wzbogacona została o przybycie do Dzieciątka postaci bajkowych składających przy żłóbku swój dar serca. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie na rodzicach i zaproszonych gościach. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

pierwsza|poprzedni|2| z   2następna strona

czytano: 456 razy

źródło: spryczow.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W Ryczowie znajdują się ruiny strażnicy wzniesionej prawdopodobnie przez Kazimierza Wielkiego. Twierdza ta uzupełniała lukę w systemie obronnym pomiędzy zamkami w Ogrodzieńcu, w Smoleniu i w ...

dalej
Ilość zdjęć: 14
dalej
Szkoła Podstawowa w Ryczowie